Začátek nové divadelní sezóny ve Volyni bude nabitý! Divadlo Líšeň, VOSTO5 nebo Andělská pouť, račte si vybrat

Nejprve se ale rozloučíme s kulturním létem na koupáku. První zářijovou sobotu na tradičním Chuman Festu zahrají undergroundové kapely Aktual, Psychedelická Barbora, Dech Dechtu nebo domácí P.N.P.

Následující neděli zveme děti i dospělé na Andělskou pouť. Kromě každoroční poutní mše čeká návštěvníky za Kaplí Anděla Strážce také divadlo pro děti, koncert, zábavný program připravený Skauty nebo malování na obličej. Začínáme ve 13 hodin, vstup na akci je zdarma.

Energetický jevištní rej mísící tradiční romský tanec a melodie s  principy českého lidového divadla předvede Divadlo Líšeň 25. září na nádvoří tvrze. Představení Paramisa (Chytrý hloupý Rom) na motivy Romských pohádek Mileny Hübschmannové vzniklo tvůrčím střetem líšeňských divadelníků s romskými muzikanty a tanečníky a slibuje jedinečný zážitek pro malé i velké diváky.

9. září Galerii Na shledanou oživí soubor Fekete Seretlek se svým divadlem objektů a koncertem na motivy Anny Kareniny. Během smuteční večeře, cinkání skleniček a doprovodu kapely se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života minulé osoby. Ta skrz náhodné pohyby číšníka, nenápadné kombinace hudby, slov a  předmětů, ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o  Anně Karenině. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a  pětihlas v  kabaretu ruského realismu KAR, který můžete zažít v  jedinečné atmosféře smuteční síně na Malsičce.

Na stejném místě čeká diváky 29. září storytelling neboli živé vyprávění. Na společnou výpravu do představivosti zavede diváky Michala Piskačová z Verbaria. Příběhy, pohádky a historky z různých koutů světa na téma, které nás všechny spojuje, odvypráví přímo ve svitu svíček. Filmové fanoušky čeká od září malá změna. Začátky projekcí posouváme na 19 hodin. Na závěr zveme nejen majitele bytových jednotek na Společenstvo vlastníků v podání divadla VOSTO5. Představení je inspirované schůzí vlastníků bytových jednotek, mezi nimiž možná poznáte i  vašeho souseda ze vchodu. Autorské divadelní představení, které se dočkalo také fi lmového zpracování, uvedeme v prostorách bývalé Mototechny 5. října.