Dětské oddělení Městské knihovny ve Volyni

CO NABÍZÍME? DVEŘE KNIHOVNY DOKOŘÁN!
Můžete přijít, i když zrovna nechcete vypůjčit si nebo vrátit knihu. U nás můžete trávit čas čekání na autobus nebo kroužek, schovat se před špatným počasím, sejít se s kamarády zahrát si hru nebo jen tak „na pokec“, využít počítač…

Čtenářské desatero:

  1. Na první návštěvu do knihovny přijď s jedním z rodičů, který za tebe podepíše přihlášku. Zaplatíš poplatek 40,- Kč  na 12 měsíců                          a dostaneš vlastní čtenářský průkaz. Na další návštěvy už můžeš        chodit sám/sama.
  2. Průkaz předložíš při každé návštěvě knihovny.
  3. Když průkaz náhodou ztratíš, neboj se přijít, dostaneš nový…
  4. Knihy vracej vždy v termínu (do 40 dnů)– nejlépe hned po přečtení.
  5. Když knihy nestačíš přečíst, přijď si prodloužit výpůjční lhůtu.
  6. Pokud knihy nevrátíš v termínu, čekej upomínku a chystej si peníze           na pokutu:  1. upomínka = 10,- / 2. upomínka = 25,- Kč /3. upomínka             = 60,- Kč /4. upomínka = upomínací dopis 80,- Kč.
  7. Knihy od nás nikomu nepůjčuj, za ztrátu nebo poškození knihy    zodpovídáš právě TY! Raději své kamarády pošli k nám do knihovny.
  8. Knihy netrhej a nenič, čekají na ně další čtenáři.
  9. Když si z polic vybíráš knihy, vracej je, prosím, na původní místo.
  10. Měj knihy rád(a), odvděčí se ti.

Telefon: 778 888 764

E-mail:  knihovna@kultura-volyne.cz

Půjčovní doba

Pondělí    12:30 – 16:00

Středa      12:30 – 16:00

Pátek       12:30 – 16:00

Čtení pomáhá!

Chceš podpořit dobrou věc a někomu pomoci? Klikni a dozvíš se víc!

PROČTENÉ LÉTO 2023 opět i v naší knihovně! ☀️📚❤️
I letos se naše knihovna připojí ke krásnému projektu Pročtené léto od Mravenčí chůvy https://mravencichuva.cz/ . Na každý prázdninový týden je připraveno 1 téma a tipy na knihy pro všechny věkové kategorie!
Knihy, které přečtete, ale i různé zážitky si můžete zaznamenat do deníku. Deník VZPOMÍNKOVNÍK si můžete stáhnout https://mravencichuva.cz/procteneleto/#Vzpominkovnik .
Najdete v něm nejen tipy na knihy, ale i pár zajímavých úkolů a také se s ním můžete zapojit do soutěže!

Noc s Andersenem 31.3 2023 v 17:00

Noc s Andersenem 2023 je za námi 🙋‍♀️ Na nocování se nám sešlo 16 úžasných dětiček, které nejprve měly uhodnout téma naší letošní noci (1️⃣0️⃣0️⃣ let od založení The Walt Disney Company), a pak si vyrobily masky a škrabošky. Mickey Mouse nás provázel na pohádkové stezce a ostatní Disney pohádky pak celým večerem až do hluboké noci 😂 Moc děkujeme dětem, které byly opravdu skvělé, a jejich rodičům za důvěru a perfektní zásobení 🍕🥧🍬🍿🥪