V říjnu ve Volyni zahrají Krausberry, divadlo VOSTO5 i Víťa Marčík

Autorské představení Společenstvo vlastníků divadla VOSTO5 se 5. října zabydlí v prostorách bývalé Mototechny. Netradiční dramatický formát v režii Jiřího Havelky je postavený na půdorysu klasické schůze společenství vlastníků bytových jednotek. V nelítostném boji rozvášněných eg, který se dočkal také filmového zpracování, vám herci předvedou, jakou moc můžete získat společně s několika metry čtverečnými v osobním vlastnictví.

Na přání volyňských fanoušků do města dorazí nezaměnitelná koncertní show kapely Krausberry. Bluesrocková legenda pražské klubové scény rozezní sál Na nové 22. října. Přijďte se přesvědčit, že kapela založená kolem zpěváka a textaře Martina Krause bezmála před 40 lety má dodnes posluchačům co nabídnout.

Po úspěšném představení KAR navážeme na cyklus Galerie Na shledanou živě zaměřený na divadelní představení, která se dotýkají tématu smrti.12. října nad hlavy diváků vyšplhá performerka a autorka inscenace Enola Eliška Brtnická. Výtvarně-pohybová báseň s prvky vzdušné akrobacie na hrazdě je inspirovaná tématem přeživších atomového útoku v Hirošimě, legendou o tisíci jeřábech a japonskými estetickými principy. O dva týdny později, 25. října, přijede soubor Geisslers Hofcomoedianten s divadelní site-specific Tanec smrti. Smuteční průvod jako připomínka radosti v režii Michaely Váňové je inspirován stejnojmenným cyklem malovaných fresek špitální chodby hospitálu v Kuksu. Sérii zakončí dušičkové dobrodružství věnované dětem. Poslední neděli před Svátkem všech svatých ho odstartuje výtvarná dílna, po níž se malí diváci společným průvodem vydají na hřbitov. V Galerii Na shledanou se odehraje loutková pohádka Víti Marčíka staršího O holčičce, která se ještě nenarodila určená všem, kteří se nebáli narodit a teď mají strach z umírání. „Těší mě, že se v podzimním pokračování podařilo propojit tolik rozmanitých přístupů k divadelní tvorbě. Od objektového divadla, přes tanec a vzdušnou akrobacii na hrazdě, až po site-specific a loutkové představení pro děti. Věřím, že každé z vybraných představení umocněné geniem loci smuteční síně bude pro diváky nezapomenutelným zážitkem,“ doplňuje ředitel Kultury Volyně Martin Roškaňuk.