ZECHOVICE

Historické příběhy a nitky a nejrůznější umělecké i jiné artefakty spojené s jednou z předních vesnic někdejšího volyňského panství. Kromě toho rovněž představení nově zrestaurovaného oltáře z návesní kaple sv. Petra a Pavla. Výstava potrvá až do 30. září 2022.

PŘÍRŮSTKY 2019–2021

Reprezentativní výběr z nejrůznějších předmětů získaných do sbírek Městského muzea ve Volyni v letech 2019 až 2021.

RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ

Dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

OD RUMPÁLU K LEBCE

Jednotliví křesťanští světci a jejich atributy. Vybrané světecké scény ve výtvarných sbírkách volyňského muzea. Výstava potrvá až do 20. listopadu 2021.

SUMMER PUNK PÁRTY VOLYNĚ VOL. X

Již 10. ročník letního hudebního festivalu prolínající hlavně punk a hardcore. Během 2 dnů se vám představí 12 kapel. A těmi jsou: The Mahones (folk-punk/Canada), SPS (punk/Praha), Nežfaleš (punk-rock/Praha), Hentai Corporation (thrash-rock’n’roll/Praha), E!E (punk/Příbram), Slope (hardcore/DE), Rabies (punk-rock/Bystřice pod Pernštejnem), Green Monster (psychobilly/Praha), Repelent SS (hardcore/Praha), The Special Bombs (punk-rock/DE), Severals (metalcore/Plzeň), Garage Rattlesnakes (rock’n’roll/Klatovy

VOLYŇSKÁ POUŤ

Program: pátek 6.8.2021   20:00               Slapdash Rockabilly Pražské rockabilly trio vystoupí na koupališti Volyně Hraje převážně vlastní tvorbu, doplněnou o převzaté hity rock’n‘rollových hvězd 50. let až po současnost. Fanoušci oceňují především jejich živá vystoupení plná energie a pozitivního náboje a tak se každý koncert Slapdash Rockabilly stává především velkým mejdanem.   sobota 7.8. 2021    […]

NEGATIVY JANA BRAUNA

Ulice, zákoutí i život města Volyně a blízkého okolí na unikátních fotografických snímcích volyňského městského důchodního, archiváře a spisovatele Jana Brauna (1878–1960), pocházejících ze třicátých až padesátých let 20. století a zachovaných na celuloidových negativech. Výstava potrvá až do 30. října 2021.

Výstava absolventských prací ZUŠ

Výstava absolventských prací výtvarného oboru ZUŠ v průchodu městského úřadu. Vernisáž výstavy ve středu 2. června od 17 hod. Výstava potrvá do 30.9.2021.

TOTEMY A MEDITAČNÍ SLOUPY – vernisáž

9.6.2021 18:00 vernisáž výstavy Antonín KAŠPAR – Totemy a meditační sloupy Osm monumentálních ocelových soch akademického sochaře a malíře Antonína Kašpara (*1954), vystavených v rámci českobudějovického festivalu Umění ve městě 2021. Výstava v syrovém prostoru někdejší i budoucí hřbitovní Galerie Na shledanou. Antonín Kašpar je akademický sochař, malíř, konceptuální umělec a výtvarník. Svými díly je zastoupen v mnoha […]