Nový Avatar, pořádná porce muziky i tradiční troubení u vánočního stromu

Po více než deseti letech zavede pokračování Avatara diváky zpět do nádherného a akčního světa Pandory. „Velkolepý počin režiséra Jamese Camerona nabídneme filmovým fanouškům hned dvakrát. 15. prosince budeme promítat s českým dabingem, den poté poběží film v originálním znění s titulky. Přestože úroveň českého dabingu je vysoká, kvality originálu dosáhnout nemůže. Rádi bychom zjistili, zda diváci dávají přednost dabingu nebo originálnímu znění,“ vysvětluje Martin Roškaňuk z Kultury Volyně. 

Hudebním fanouškům zahraje 17. prosince pravé šumavské elektro Johavova kalhota, z punku, industriálu i undergroundu čerpající Chatto a na české scéně unikátní rock’n’rollový srdcař Lazer Viking. Nedávno pokřtil svojí novou desku Tunnel Vision, kde kytaru vyměnil za sekvencery a syntezátory, a právě tu živě zahraje ve Volyni.

Poslední středu před vánočními svátky srdečně zveme na tradiční setkání u vánočního stromu. Hlavní náměstí rozžije betlém žáků z Volyňky, pravou vánoční atmosféru navodí tóny koled v podání trubačů a nebude chybět ani pošta Ježíškovi. Domů si můžete odnést předvánoční náladu i betlémské světlo od volyňských skautů.