Nejslavnější vražda v dějinách divadla, pouťová pouliční show i punk na koupáku

Divadlo nespí ani o prázdninách. To Jihočeské společně s Jankem Lesákem a Natálií Preslovou připravilo jedinečný zážitek pod širým nebem na motivy dramatu Maryša bratří Mrštíků. „Pojďte se s námi podívat na náves malebné moravské vesnice, kde je potůček překlenutý nahrbeným můstkem, před statky se zelenají malé zahrádky, na zápražích stojí bílé lavičky a od hospody je slyšet výskot se sborovým zpěvem chasy. A kde za chvíli jedna holka narve jistýmu zmetkovi do kafe takovou dávku arzénu, která by otrávila i celej malebnej moravskej kravín,“ lákají tvůrci na letní inscenaci, která 11. srpna zamíří do Volyně. Představení Maryša: Příběh vraha se odehraje na Andělíčku, kam diváky zavedou herci jihočeského divadla inscenovanou procházkou z volyňského nádraží. Na představení je omezená kapacita, doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji.

Stejný den odpoledne se na koupališti zabydlí soubor Malého divadla s interaktivní show Best of pohádkový Džubox. Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Otesánek a další nejslavnější pohádky v koktejlu klipů, který si namíchají samotní diváci. Pojízdný pohádkový jukebox slibuje dětem divoký pouliční mejdan s živou hudbou.

První srpnový víkend do Volyně zavítá pouť. V sobotu se na koupališti uskuteční plavecké závody Vozkův memoriál, na neděli je v centru města připravena zábava pro malé i velké. Pouliční show z dílny HOPsej doplní workshop na skákacích botách, nebudou chybět tradiční trhy ani hudba k tanci a poslechu.

Nejmenší diváci se mohou každou srpnovou středu těšit na pokračování cyklu Loutky na plovárně. Druhý prázdninový měsíc představí svou tvorbu soubory Divadlo Kaká, Damúza, Potulný čajovník nebo 100 opic.

19. a 20. srpna se na koupaliště opět po roce vrátí Summer Punk Párty. Návštěvníky čeká špička zahraniční i domácí punk a hardcore scény. Na pódiu se představí Moscow Death Brigade (RU), Polar (UK), The Real McKenzies (CAN), Staré pušky, Houba, Better Way nebo Proti směru.