Na kulturu budete v únoru potřebovat kostým

Čeká nás totiž průvod maškar, dobový hippiesácký koncert, dětský karneval a tradiční šibřinky.

Začněme tradiční volyňskou oslavou masopustu. Medvěd, kominík, jeptiška a další tradiční maškary vyrazí v neděli 19. února z náměstí Svobody. Společně s muzikanty projdou městem a nakonec zamíří k Pošumavské tržnici, kde budou na všechny čekat zabijačkové hody. Účast v maskách je vítána. 

Pokud vlastní kostým nemáte, zastavte se 9. února v Pošumavské tržnici. Od 15 hodin zde bude probíhat dílna, během které budeme opravovat a vylepšovat masopustní masky z fundusu Kultury Volyně. Tu svou si tak můžete nejen rezervovat, ale dobrým skutkem při její opravě přispěte také dalším generacím. 

Kostým se vám bude hodit také o týden později, kdy na Novou zamíří Janis Joplin Revival a Santa Morella Band. Během společného koncertu na vás dýchne atmosféra Woodstocku hlasem Táni Poláčkové a hudba legendárního Neila Younga v podání Katky Pelíškové s kapelou. Zvonáče, čelenky a batikovaná trika s sebou. 

Poslední maskovanou akcí, na kterou vás srdečně zveme, je Dětský maškarní ples a tradiční Šibřinky. První sobotní odpoledne v měsíci bude sál Na Nové patřit dětem, večer jsou na parketu vítáni dospělí. Víte vůbec, co slovo šibřinky znamená? Přijďte a dozvíte se.