I letos jsme se zapojili do filmové přehlídky Tady Vary

30.11. - 2.12.
TADY VARY v našem kině

Filmová přehlídka nabízí 6 exkluzivních filmů ve 3 dnech v 37 kinech po celé České republice i u nás! Každý film je promítán pouze jednou, ve všech kinech ve stejný čas.

Vstupenky zakoupíte na našich webových stránkách on-line nebo v infocentru. Těším se na vás! 

Úterý 30.11. od 17:00
Tady Vary: René – Vězeň Svobody
Režie: Helena Třeštíková
ČR, 2021, 100 min.
Po syrově autentickém portrétu René (2008), přichází Helena Třeštíková s dalším svědectvím o životě nenapravitelného delikventa i bystrého glosátora v jednom. Otisk doby, milostné vztahy i naděje na řádný život zůstávají hlavními tématy jednoho z unikátních časosběrných projektů přední české dokumentaristky. 

Úterý 30.11. od 20:00
Tady Vary: Benedetta
Režie: Paul Verhoeven
Francie, Nizozemsko - 2020 - 127 min.
Schopnost konat zázraky vynese sestře Benedettě v 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou novicku přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. Erotické drama Paula Verhoevena je inspirované skutečnými událostmi. 

Středa 1.12. od 17:00
Tady Vary: Kupé č. 6
Režie: Juho Kuosmanen
Finsko, Německo, Estonsko, Rusko – 2021 – 107 min.
Finská studentka a nerudný, alkoholu holdující ruský horník se setkávají ve vlakovém kupé na cestě do Murmansku. Juho Kuosmanen ve své nevšední romantické komedii s hlubokým porozuměním vypráví o přirozené potřebě blízkosti. Nadšeně přijatý snímek získal na letošním festivalu v Cannes Grand Prix. 

Středa 1.12. od 20:00
Tady Vary: Bod Varu
Režie: Philip Barantini
Velká Británie - 2020 - 94 min.
Šéfkuchaři Andymu ještě ani nezačala směna, a už nestíhá. Jeho restaurace je přebookovaná, kuchyní šmejdí nespokojený kontrolor a do toho všeho na večeři dorazí i kuchařská ikona s uznávanou food-kritičkou. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Famózní Stephen Graham v hlavní roli britského filmu o všech, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. 

Čtvrtek 2.12. od 17:00
Tady Vary: Muž z Acapulca
Režie: Philippe de Broca
Francie, Itálie, Mexiko – 1973 – 95 min.
Podaří se neohroženému Bobu Saint-Clareovi vysvobodit půvabnou Ariannu ze spárů chlípného zloducha Karpofa, i když mu jeho duchovní otec hází klacky pod nohy? Kultovní komedií Muž z Acapulca připomenou Tady Vary nedávno zesnulého herce Jean-Paula Belmonda v legendární dvojroli nepřemožitelného agenta a autora brakových románů.
Film bude promítán s legendárním českým dabingem Jana Třísky. 

Čtvrtek 2.12. od 20:00
Tady Vary: Nejhorší člověk na světě
Režie: Joachim Trier
Norsko, Francie, Švédsko, Dánsko – 2021 – 127 min.
„Julie ve 12 kapitolách“ zní podtitul filmu o půvabné dívce, která se v životě stále hledá. Mladický elán i bezstarostnost ale jednoho dne vyprchají, zrovna ve chvíli, kdy Juliino zmatené srdce tápe. Joachim Trier dokazuje, že hranice mezi romantickou komedií a odstíněným dramatem je skutečně jen pomyslná.