09.04. 2024
19:00

SMRŠŤ

 

Mysteriózní / Thriller, Slovensko / Česko, 2024, 121 min

nevhodný do 15 let

Režie:  Peter Bebjak

Film podle knižního bestselleru slovenského spisovatele Josefa Kariky. Na divokých a mlžných silnicích v pohraničních horách se začne odvíjí děsivý příběh o větrném démonovi a záhadné stařeně v černých pohřebních šatech. Renomovaný režisér Peter Bebjak už podle jiné předlohy Josefa Kariky natočil extrémně úspěšný thriller Trhlina.

Hlavní hrdina filmu, psycholog Martin Lang, přijíždí spolu s manželkou Pawlou do lázní v horách, kde se chtějí pokusit zachránit svoje manželství, které se nachází v krizi. Pobyt jim naruší tajemná zásilka, kterou Langovi poslal kolega psycholog s žádostí o pomoc v tragickém případě známém jako „jízda smrti“, na jehož konci byli čtyři mrtví. Lang se zpočátku zdráhá, ale postupně podlehne neznámé síle, která ho k případu přitahuje. Může být viníkem zločinu tajemný halný vítr?
Kde se objevuje halný vítr, nárazový vítr vanoucí z Tater, od horských štítů směrem k údolím, tam může strhávat střechy i ničit lesy, ale také působit negativně na člověka, jsou zde evidovány vyšší počty případů nespavostí, migrén i psychóz. Legenda říká, že když duje halný vítr z polské strany Tater, tak se zjevuje Větrnice. Kdo jí pohlédne do tváře, toho bude Větrnice pronásledovat, dokud ho nezničí…