MARATON

Český komediální klub Čkk54 uvádí groteskní komedii Maraton.

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, nevyběhneš dvakrát na stejnou trať.

Při premiéře první volyňské inscenace Maratonu Clauda Confortèse, 12. listopadu 1986, stáli na startu tři v průměru třiatřicetiletí borci: Vladimír T. Gottwald, Jaroslav Kubeš a Miloslav Pikolon. A za pět divadelních sezón, kdy měli Maraton na repertoáru, tuto komedii symbolicky odběhli a odehráli celkem dvaačtyřicetkrát. Na scénách rozličných, v sále Na Nové ve Volyni i na jevišti Horáckého divadle v Jihlavě, na bývalém dvorku koňského řezníka Schmidta v Českém Krumlově či ve velkém sále nynějšího Kongresového centra v Praze, ba třikrát v jednom dni také na jevišti Jiráskova divadla v Hronově.

Pak se dráhy těchto tří herců na čas rozešly. Jaroslav Kubeš byl od devadesátých let režisérem v Českém rozhlase i v různých divadlech, Vladimír T. Gottwald hrál divadlo v Kolíně, Příbrami, Šumperku Olomouci či v Dejvickém divadle a stal se i autorem dramatických textů, jediný Miloslav Pikolon setrval v rodné Volyni.

Ale po sedmatřiceti letech se jejich dráhy opět setkávají a ve stejné herecké a běžecké sestavě vyrážejí na trať znovu. Znovu v režii Jaroslava Kubeše a za bicí soupravou bude opět sedět osvědčený bubeník Ladislav Řanda, který však za sebou má o jednu reprízu méně, protože jednou za něho u šlágverku zaskočila Marie Lahodná, která – stejně jako tehdy – bude představení opět řídit. K personálním změnám ovšem došlo, původní mistry techniky Martina Smolu a Petra Scheinpfluga nahradil Jiří Houzim, zpěvačku Jarku Glanzovou vystřídají Irena Hartlová a Jakub Procházka, hudebníky budou Kateřina a Pavel Srnkovi, namísto původního Oty Votýpky, který z postu kytaristy povýšil na autora hudby – nová inscenace totiž bude doprovozena také novými původními songy. Zcela nově se pak v představení objeví dalších několik postav, jejichž ztvárnění bylo svěřeno Editě Krátké a Stanislavu Novému, kteří se v Českém komediálním klubu Čkk54 jako herci osvědčili už při loňských představeních Mroźkových Trosečníků.

Při premiéře druhé volyňské inscenace Maratonu, v sobotu 17. června 2023, odstartují na volyňské plovárně tři v průměru sedmdesátiletí dědci: Vladimír T. Gottwald, Jaroslav Kubeš a Miloslav Pikolon, a kam (a zda vůbec) doběhnou, to se ještě neví.

Claude Confortès: Maraton (groteskní komedie), premiéra v sobotu 17. června 2023 od 21 hod. na volyňské plovárně, reprízy tamtéž o letních čtvrtcích do konce srpna. Režie Jaroslav Kubeš, hrají Vladimír T. Gottwald, Jaroslav Kubeš, Miloslav Pikolon, Edita Krátká a Stanislav Nový, texty písní Vladimír T. Gottwald, hudba Otakar Votýpka.